OPTIMUS 2 – wózek elektryczny terenowy

Następca legendarnego Optimusa I (Optimusa Light).
Od poprzednika rózni go masywniejsza budowa, zmodyfikowany układ przeniesienia napędu i zawieszenie.
Prezentowany OPTIMUS 2 wózek inwalidzki elektryczny, wyposażony jest siedziskiem ERGOFORM (opcja dodatkowa)

Wózek posiada w wyposażeniu standardowym siedzisko ERGO Star z reulacją kąta oparcia i zmiennym wyprofilowaniem w okolicy odcinka lędźwiowego. Podłokietniki są podnoszone i posiadają regulację kąta.

   
Podnożki są zdejmowane, z dwuczęsciowym stopniem. Istnieje możliwość regulacji podnózka i dopasowanie go do długości podudzia użytkownika  Zastosowane w oświetleniu przednim żarówki halogenowe dają lepszy zasięg widzenia podczas jazdy w nocy, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo użytkownika podczas korzystania z wózka w ruchu ulicznym.

Dokonane zostały zmiany w kształcie obudowy oraz rozmiarze kół; w ten sposób uzyskano jeszcze lepszy promień skrętu, który wynosi już tylko 140 cm.

  Zastosowanie nowego rodzaju bieżnika zapewnia lepszą przyczepność oraz ułatwia pokonywanie przeszkód i mimo dość dużego bieżnika szumy tocznenia są minimalne.

Akumulatory 100Ah (opcja) pozwalają pokonać dystans nawet do 100km.

OPTIMUS 2, który należy do grupy wózków terenowych, jest wózkiem wyjątkowo stabilnym, bezpiecznym w użytkowaniu i spełniającym oczekiwania wielu użytkowników.


Jak w poprzedniej wersji wózka OPTIMUS, tak również i w tej istnieje możliwość wyposażenia wózka w komfortowe siedzenie firmy Recaro.
Dostępne są także siedziska innych typów:
     
 siedzisko BASIC
 siedzisko ERGOFORM
siedzisko RECARO

Samo siedzenie posiada w opcjach dodatkowych możliwość elektrycznej regulacji wszystkich ustawień, dzięki zastosowaniu najnowszej wersji elektroniki na bazie MEYRA CAN, która umożliwia podłączenie różnego rodzaju sterowań (mini JOYSTICK, sterowanie palcem, brodą, głową czy stopą) oraz obsługę komputera przy pomocy modułu Bluetooth.

 
moduł sterujący MEYRA CAN

Dzięki zastosowanym hamulcom bębnowym, przy wersji wózka z prędkością nie większą jak 10 km/h, waga użytkownika może wynosić nawet do 150 kg.

 
 podnóżki z elektryczną regulacją kąta

W wersji wózka z elektrycznie regulowanymi podnóżkami zastosowany został bezprzewodowy system łączenia; nie ma problemu wiszących przewodów podczas jazdy, czy też rozłączania ich przy zdejmowaniu podnóżków.

Parametry techniczne:

 
 Parametry techniczne wózka OPTIMUS 2

Spis plików do pobrania 

1. Formularz zamówien
2. Katalog produktu

Tagi:
wózki elektryczne , wózki inwalidzkie elektryczne , inwalidzkie wózki o napędzie elektrycznym , meyra , optimus 2

Reklamy